CSC17 banner 120x600

Stejně jako v minulém školním roce mají středoškoláci i letos možnost poměřit své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti v rámci soutěže organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a partnery.

NÚKIB a jeho NCKB je, stejně jako minulý rok, hlavním odborným garantem soutěže. Záštitu nad soutěží převzala celá řada vedoucích představitelů státní, akademické i soukromé sféry. Druhý ročník soutěže podpořila i většina krajů.

Soutěž zůstává tříkolová. Její první „osvětové“ kolo odstartovalo 10. září 2017. Účastníci mají možnost absolvovat online test do 10. října 2017. Již v prvním týdnu soutěže byl překročen počet zapojených studentů z prvního ročníku. Aktuálně soutěží více než 1.800 studentů z téměř 90 středních škol. Tempo přihlašování naznačuje až trojnásobnou účast oproti prvnímu ročníku. Rovněž se výrazně zvýšil počet přihlášených dívek, který zatím činí téměř 30 %.

Organizátoři soutěže nyní připravují osobní návštěvy všech škol v jednotlivých krajích, jejichž studenti obsadí v rámci kraje první tři místa. Předávání diplomů a cen bude i letos spojeno s přednáškami na různá témata z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Vítězové prvního ročníku, kteří byli vybráni k účasti na Evropském finále soutěže, mezitím absolvovali intenzivní prázdninovou přípravu a v závěru října se vydají do španělské Malagy hájit barvy České republiky.

Více informací na www.kybersoutez.cz