Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes navštívil velvyslanec USA, pan Stephen B. King. Seznámil se s rolí úřadu v rámci České republiky a jeho činnostmi v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti.

Ředitel NÚKIB Dušan Navrátil s velvyslancem jednal o aktivitách úřadu nejen v České republice, ale rovněž o intenzivní mezinárodní spolupráci. Pan velvyslanec společně s ředitelem NÚKIB mimo jiné prodiskutovali spolupráci mezi USA a ČR v oblasti nadstandardní oboustranné výměny informací.

Během jednání pánové hovořili o možnostech dalšího rozvoje bilaterální spolupráce České republiky a USA v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti v návaznosti na aktuální bezpečnostní situaci ve světě.

„Jsem rád, že jsem se mohl podrobněji seznámit s aktivitami NÚKIB v boji proti kybernetickým ‎hrozbám. Těším se, že budu moci pomoct oběma našim zemím rozvíjet větší spolupráci v této důležité oblasti,“ řekl po jednání Stephen B. King, velvyslanec USA.

Dušan Navrátil následně doplnil: „Jsem velmi rád, že mezi naše nejvýznamnější partnery mohu považovat také Spojené státy americké. Pevně věřím, že i v budoucnosti si můžeme být navzájem užiteční.“

1. 3. 2018